Novinky | Knihovna | Vyhledávání | Bibliografie | Autoři  Odkazy | FAQ | Diskuse | Uživatelé | Fonty | Registrace | Ankety
Jméno:  Heslo:  



Diskuse קבלה Připomínky Inzerce Dotazy


Diskuse
Pro zadávání příspěvků musíte být přihlášeni. Pokud nemáte založený účet, REGISTRUJTE SE.
Nebo zkuste, zda není Vaše záležitost řešena na stránce často kladených dotazů.
Položky 15067-15166 z 36946 nalezených.
Na stránku zobrazit:
Vyhledat:
ANARDIL - [05.03.07 15:17] 
AGOG - [05.03.07 15:05]: A tim myslis??? Chtel jsem jen zminit ze co udelas s presvedcenim konani dobra ve skutecnosti dobry obecne vubec nemusi bejt. Samozrejme na zacatku je predevsim tvuj dobrej umysl, ale tim to tak konci. Co myslis muzes vycitat sebevrahum jejich konani a oznacit ho obecne za Zlo kdyz oni sami verej ze tim vykonaj prospesnou vec a vedou "svatou valku"?
ANARDIL - [05.03.07 15:11] 
MALKUTH - [04.03.07 16:22]: Je dobre dat penize napr bezdomovci kterej si za ne koupi dalsi pivko a zas se zleje nebo koupi obleceni a dostane novou praci ??? Jak to rozlisis s tou svoji "absolutnim dobrem"...?
Nebo prispejes na falesnou charitu nekomu do kapsy...
Nebo kdyz dusevne nemocny clovek nekoho zabije a pritom mu pride jako by si treba krajel chleba. Nese za to odpovednost ?? vykonal tim zlo ?? Tvoje teorie "dobra" se mi nezda zas tak cista... Jeste v tom trochu neco plave:)
AGOG - [05.03.07 15:05] 
ANARDIL - [05.03.07 15:02]: Co se divat hlavne na sve ciny?
MASTER - [05.03.07 13:08] 
RUMCAJS - [05.03.07 08:48]: díky
MALKUTH (vulgo Lt.cmdr.Data) - [05.03.07 10:00] 
ZUZANA_AA - [05.03.07 04:13]: "Není krev nositelem těla éterného? Nebo to zde není rozlišováno?"
to je možné, nejsem si v tom jist.

"Ještě jednu otázku bych potřebovala vysvětlit: Chápeš hierarchii bytostí jako Bůh (=biblický Bůh) - jemu je podízen člověk - jim oběma jsou podřízeni démoni a andělé?"
Velmi zjednodušeně se dá říct, že ano. Adonaj učinil člověka ke svému obrazu a člověk byl jediný, kdo byl schopný pojmenovat všechny živé tvory. Andělé to nedokázali a proto jim člověk vládne. viz příslušná hagada.
Anděl není bytost, která by mohla člověku konkurovat. Anděl nemá, narozdíl od člověka, svobodnou vůli. Anděl není stvořen k obrazu božímu.

"Domníváš se tudíž, že není nic mimo dobro a zlo - tedy mimo morální hodnocení? Nejvyšší by přece měla být jednota, nikoliv dualita - a kde je dobro, předpokládá se i existence druhého pólu."
ne. toho jsem dalek. nekladu je na vrchol. tvrdím, že dobro a zlo existuje a nelze je zaměňovat. co je dobré, není špatné a naopak. co je velké, není malé a naopak. to neznamená, že to je nejvyšší věc.
k zoroastrickému, resp. křesťanskému pohledu bůh vs. ďábel, dobro vs. zlo coby nejvyšší principy jsem se ani na chvíli nepříblížil(doufám:-) ).
Co ale tvrdím je, že Bůh se může projevit jak chce. On je mimo morální hodnocení, je nad ním, On ho totiž de facto tvoří. Člověk je ale už sevřen v principech morálky, protože zná dobré a zlé a má volbu konat jedno, nebo druhé.

GNOM05 - [05.03.07 01:33]: ale sím tebe
GNOM05 - [05.03.07 04:51]: omg. to jsou strašný kecy.
NONAME789 - [04.03.07 23:45]: není...
RUMCAJS - [05.03.07 08:48] 
MASTER:Ten Labyrint vyšel v rámci Komenského Opera omnia vol. 3.
GNOM05 - [05.03.07 04:51] 
Dualita skrývá vše. Co základní živlové principy? Oheň a voda a jejich vlastní dualita? a dualita duality? :D:D:D
ZUZANA_AA - [05.03.07 04:13] 
MALKUTH - [04.03.07 14:48]: Není krev nositelem těla éterného? Nebo to zde není rozlišováno?
Ještě jednu otázku bych potřebovala vysvětlit: Chápeš hierarchii bytostí jako Bůh (=biblický Bůh) - jemu je podízen člověk - jim oběma jsou podřízeni démoni a andělé?
Mám jiné pojetí a nerozumím potom dobře diskusi.
Dík.

MALKUTH - [04.03.07 15:28]: Domníváš se tudíž, že není nic mimo dobro a zlo - tedy mimo morální hodnocení? Nejvyšší by přece měla být jednota, nikoliv dualita - a kde je dobro, předpokládá se i existence druhého pólu.
GNOM05 - [05.03.07 01:33] 
Každému jeho cestě úspěch dle zásluh jeho. Všechny nás vede Ten, Jehož definovat nikterým jménem nemohu, ačkoliv je mi známo spojení s tajemstvím tetragrammatonického klíče. Bůh je titul Nejvyšší bytosti o níž jsem hovořil.
NONAME789 - [04.03.07 23:45] 
MALKUTH - [04.03.07 23:35]: no jen jestli to neni uz davno jen jednostranny akt ;-)
MALKUTH (vulgo Lt.cmdr.Data) - [04.03.07 23:35] 
GNOM05 - [04.03.07 20:11]: on je problém v tom, že to udělal každý jeden z nich co tam byli a děláme to i dál. stále znovu a znovu obnovujeme smlouvu se Stvořitelem. kdyby dionysos četl bibli, věděl by to. ale bohužel se pustil do kritiky něčeho o čem nemá ani ánung.
VRMK - [04.03.07 21:01] 
MALKUTH - [04.03.07 16:22]: Pěkný.
GNOM05 - [04.03.07 20:11] 
Dionysos:
Cituji: "A taky nechápu, jak může jeden subjekt uzavřít smlouvu pro celý národ ?"
A proč by v tom národu tohle nedělal každý jedinec?
GNOM05 - [04.03.07 20:09] 
Malkuth:
Tomu říkám dostačující odpověď mému hledání.
MALKUTH (vulgo Lt.cmdr.Data) - [04.03.07 16:54] 
DIONYSOS - [04.03.07 16:51]:

"Porušování špatných zákonů je podle mne vrchol dobra"
takže podle tebe je dobrem prosazovat zákon nezákonnými prostředky? hm, zajímavý morální relativismus.

"K té smlouvě: Zavazuje i jejich děti ? Pak tu máš ten protimluv znovu. he he"
opravdu si tu bibli přečti. je tam text celé smlouvy. až budeš mít bibli přečtenou, tak se k tomuto tématu vrátíme. do té doby v tom pokračovat nehodlám. nemá to cenu.
DIONYSOS - [04.03.07 16:44] 
to all:

nemáte někdo špendlík ?

:-))
MALKUTH (vulgo Lt.cmdr.Data) - [04.03.07 16:22] 
DIONYSOS - [04.03.07 15:56]:
"Bereš to příliš komplikovaně. "
ne, neberu. beru to odborně. tohle není téma, na který si vystačíš se selským rozumem.

""Koupit manželce květinu" Je to dobré nebo špatné ?
"Připět na konto "Dítě v nouzi" " Je to dobré nebo špatné ?
"Porušit dopravní předpis a odbočit vpravo tam, kde je přikázaný směr rovně." Je to dobré nebo špatné ?"
Co je tohle za otázky?
na první se nedá odpovědět aniž bych se nenechal vtáhnout do solypsistickejch kliček. bylo by dobré znát zda ji kupuješ za něco, pro něco, nebo jen tak. budu ale předpokládat poslední možnost, jelikož k výroku neexistuje dodatek. takže: je to dobré.
přispět na konto nějaké charity? ale no tak, konat charitu je dobré.
a co se týče dopravních předpisů - chceš snad říci, že porušování zákona je správné? samozřejmě, že je to špatně. jen ve výjimečných případech lze říci, že nedošlo k porušení zákona. a všechny se týkají zachování života či majetku.

"Ve všech třech případech si dokážu představit jak zlo tak i dobro."
máš bujnou fantazii

"Nekritizoval jsem židovské náboženství... Znám jej pouze zlomkovitě, takže by mě to ani nenapadlo. Jen mě zaujal evidnetní protimluv: Svobodná smlouva vs. "Smlouva uzavřená pro celý národ". Jak to vysvětlíš ?"
já taky neřekl, že kritizuješ judaismus. přečti si ten text, prosím, znovu a pak mi ukaž, kde se stalo to, z čeho to obviňuješ. ale budu hodný a řeknu ti to: nikde se to nestalo.
dokonce ani já jsem se v tom svém tvrzení nedopustil protimluvu. víš, co se stalo na poušti? když se židé dozvěděli podmínku smlouvy? řekli: učiníme, co uslyšíme. všichni do jednoho.
i abrahám, izák, jákob - i oni uzavřeli smlouvu dobrovolně. kde je ten protimluv?

"Já jsem jednoduchý člověk."
tu poznámku si neodpustím - že jsi jednoduchý, tedy prostý je vidět.

"Dobro spatřuji v pohybu kupředu - k vyšším metám řekněme. To je jediné dobro, které každý člověk vnímá."
dopouštíš se mylné implikace. už jenom proto, že tady je chyba, nemůžeš mít pravdu v "A proto platí, že co je dobré pro mne, může zhoubně působit na tebe. Což je snadné k pochopení."
zobecnuješ věci, které vůbec nemají na obecné úrovni co dělat. jestli jsi pozorně četl můj text, zjistíš, že já nevylučuji, že každý z nás může vidět dobro v něčem jiném. já tam dokonce říkám, že to nastat může, ale že to neznamená, že dobro je relativní. proč? protože pořád se bavíme o jednom dobru, abych jej odlišil, tak to budu psát takto: Dobro o kterém mluvím je něco dokonalého. je to dokonalá idea dobra. Každá věc, která je, má svůj podíl na této dokonalé ideji, ale není s ní totožná! Říkám-li, že něco je dobré, tvrdím, že to má podíl na Dobru. Mé smysly ale vnímají trochu jinak, než ty tvoje. Proto podle mě může být něco lepšího, tedy mít větší podíl na Dobru, než podle tebe. To se ale týká našeho uvažování, ne té věci. Chceme-li zjistit skutečný stav té věci, museli bychom prozkoumat všechny ostatní věci a pozorovat u nich míru Dobra a porovnávat to s naší věcí. To ovšem není v lidských silách a proto, že nejsme schopni dosáhnout vševědoucnosti, musíme se spokojit s tím, že jsme omylné a chybující bytosti.
Když se vrátím k onomu Dobru - znamená to tedy, že existuje spousta, nepřeberné a možná i nekonečné množství věcí, které můžeme nazvat dobrými, ale neznamená to, že zatímco já věc A nazvu dobrou a ty řekneš, že věc A je špatná, že neexistuje dobro, či zlo, nebo že dokonce jsou relativní. Naopak, znamená to, že jsem se zmýlil buď já, nebo ty, neboť náš soud o jedné konkrétní věci se neshoduje. Je tudíž třeba naše výroky o té konkrétní věci přezkoumat a zjistit skutečný stav věcí.

"Absolutní dobro nevnímá nikdo (až na pár vyjímek osvícených mistrů - shodneme-li se že existují a kteří to jsou :-)) ) Nemá proto podle mne smyl o tom přemýšlet z pozic absolutního dobra."
Opět chybně. Absolutní dobro vnímáme všichni. Jeden každý bez rozdílu věci. Proto jsme vůbec schopni říct, co je dobré. Vycházíme totiž z předpokladu, že Dobro známe...

"Naproti tomu každý může tady a teď vnímat, co je dobré ve smyslu "co jej přibližuje k nepochopenému absolutnímu dobru" Nevím čím to je; vždyť: Neznám-li cíl, jak si mohu uvědomovat, kdy se k němu přibližuji.... Nevím. Asi hlas srdce :-)"
Cíl je takový, jaký si ho stanovíš. Neexistuje žádná předurčenost. Jsou jen dispozice. Chceš-li mít cíl, stanovuješ si ho jen a pouzy ty sám.


"Intelektualizovat o absolutbním dobru mi přijde zbytečné... takové přehnané intelektualizování tě jenom vzdaluje od vlastní životní reality..."
Nechápu, kde jsi přišel na takovouhle hloupost. Zní mi to jako: knihy nečtu, kazí charakter a jsou zcela k ničemu jako veškerý vzdělání - vždyť mám svůj selskej rozum!

" Pak hledáš absolutní tam kde máš vykonat pouze relativní. Pak se zbytečně často lidé snaží být "opravdu dobří" a přetvařují se, čímž se naopak od dobra vzdalují"
Hm. A z kteréže planety jsi přiletěl?
Absolutní tam, kde je relativní? víš, co dělá relativismus? relativizuje absolutno. to, že jsou věci, které jsou relativní, nepopírám. jestli sis toho do teď nevšiml, tak tě na to upozorním - já dokonce tvrdím, že naše vnímání je relativní! proti čemu se ale ohrazuji je relativizování věcí jsoucích.
A že "pak se lidé snaží být dobří a přetvařují se, čímž se naopak od dobra vzdalují"....ech, co to meleš? před chvílí jsi řekl, že nevíš, co je dobro a najednou ho užíváš jako míru a poměřuješ jím něčí činy? jak můžeš říct, že se od něčeho vzdalují, když za a) nevíš, od čeho se vzdalují, neboť tvrdíš, že nevíš, co je dobro.(když pominu tvé tvrzení že dobrem je pohyb vpřed, protože pak by už vůbec ten tvůj výrok nedával smysl) a za b) tvrdíš, že dobro je relativní. Jak se mohou lidé vzdalovat od něčeho, co nemá pevného trvání?
MALKUTH (vulgo Lt.cmdr.Data) - [04.03.07 15:28] 
DIONYSOS - [04.03.07 15:03]:
ad zlo je zlo a dobro je dobro:

"Když dva dělají totéž, není to totéž."

Takže prostor pro relativizaci tu nesporně je !

no, to právě že není. Dobro je vždy a stále dobrem. Zlo je vždy a stále zlem. To, že věc, kterou označíš za dobrou, je ve skutečnosti zlá, není chyba termínu dobro/zlo, ale chyba tvého úsudku. ty nejsi schopen dosáhnout dokonalého poznání. jsi se mu ale schopen příblížit. to ovšem neznamená, že se nemůžeš mýlit. naopak, ty se budeš mýlit. je potřeba stále svá tvrzení podrobovat kritice a přezkoumávat je. tak to má smysl. objevíš chybu, napravíš ji. relativismus nic takového nedělá. všechno je relativní. i já jsme relativní. neexistuje pevný bod ve vesmíru, má pochybnost je jediná pravá a smysluplná. tím relativismus popírá sám sebe. solypsismus a eristiku nech prosím stranou.

"Nějak mi nesecvaklo proč že si seníš té mytologické smlouvy... A taky nechápu, jak může jeden subjekt uzavřít smlouvu pro celý národ ? Na tom bych nic dobrého neviděl, naopak."
myslím, že by sis měl ten text přečíst, než ho budeš kritizovat.

""Dobré úmysly nestačí" k vykonání dobra (dodávám)"
dobré úmysly předchází dobrým činům.

"Naproti tomu je nesporné, že individuálně pro relativizaci žádný prostor není. Cokoli udělám je jasně rozlišitelné na dobrý a zlý skutek a to bez ohledu na mou výřečnost a schopnost argumentovat."
pojem dobra a zla je docela dost komplikovaný. většina hlupců argumentuje slovy, že co je dobré pro mě, nemusí být dobré pro tebe. ovšem to je tvrzení vycházející z chybné premisy, že není nic důležitějšího, než člověk. ale ono je, něco důležitějšího. takže prostě moje dobro není tvým dobrem neobstojí, protože oba sdílíme jedno dobro, jeden termín, jeden pojem a víme, co to dobro je.
mohlo by mi být namítnuto, a zcela oprávněně, že wittgenstein tvrdí, že to, co říkám, není pravda, protože vše, co je, vnímáme v závislosti na jazyku, kterým myslíme. Tedy, že křovák se svým mlaskavým zvukem, bude mít jiné dobro, než já.
což ovšem není pravda, tedy ne zcela, abych byl přesný. dobro totiž zůstává dobrem. nezávisle na místních poměrech. wittgenstein se nechal zlákat k tomuto snadnému vývodu, což mě celkem mrzí, protože to opravdu chvíli vypadalo, že kompletně vyvrátí platóna.
MALKUTH (vulgo Lt.cmdr.Data) - [04.03.07 14:48] 
ad pakt.
zlo je zlo a dobro je dobr. nerelativizovat, prosím. pak máte mít výsledky, když nemáte hodnoty.
pakt je smlouva. že má převážně pejorativní nádech, za to nemůžu. je to oboustranně a svobodně uzavíraná dohoda mezi tebou a nematerielní entitou.
tvá krev se užívá proto, že je - dle tradice, nepletu-li se - nositelem tvého životního fluida, astrálního těla. je to tvé pečetidlo. pečetidlem strašidla je jeho znak, který držíš.

co je ovšem otázka - proč bych měl nějaký pakt s nějakou nehmotnou entitou uzavírat? žádný démon nemůže jednat ze své svobodné vůle; je naprosto ve všem podřízen Bohu(a člověku znalého tajemství, které mu Bůh ve své milosrdnosti pomohl poznat). Slibuje-li démon, že ti přinese poklady, když uděláš to a to, jenom plní svou práci mást tě. ve všem se ti musí podřídit, jakmile jsi na něj získal bič. nejsi mu ničím poplaten. jsi jeho pán a on tvůj otrok. nejste rovnocenní. jsi vyšší bytostí.
takže já osobně nevidím jediný důvod, proč bych měl uzavírat pakt s démonem(nebo andělem, pro ty, kteří zde musejín nutně rozlišovat a upadat do dualismu). a to je ostatně důvod, proč si cením Smlouvy uzavřené Bohem s Abrahámem, Izákem a Jákobem a stvrzené na Sinaji pro celý národ.
Takovýhle pakt má smysl.
AGOG - [04.03.07 09:07] 
VRMK - [04.03.07 00:47]: Pakt o neutoceni mam na mysli takovy, ktery zabrani dalsimu zabijeni, nic konkretniho. Na zpochybneni toho si muzes vymyslet opravdu spoustu variant.

GNOM05 - [04.03.07 01:28]: To te akorad svadi k tomu hledat na zlu neco dobreho.
GNOM05 - [04.03.07 01:28] 
Mno ono je vše jak se říká dvou polarit... Pak tedy co je zlo, když je to i pro něco dobrem??? Jj, mám představu o tom co je to paktem... Ja měl ny myšlení ale ty z krve ;)
VRMK - [04.03.07 00:47] 
AGOG - [04.03.07 00:19]: Zlo by to mohlo být třeba v případě paktu o neútočení mezi Třetím rajchem a SSSR. I když to nebyl pakt o neútočení jako spíše komplexní smlouva, aby mě tady někteří neroztrhali.

Zlo je možná vždy zlo, avšak znáš to. Dá se na to dívat z nekonečně mnoha úhlů.
AGOG - [04.03.07 00:19] 
Je treba pakt o neutoceni zlo?
AGOG - [03.03.07 21:48] 
GNOM05 - [03.03.07 21:35]: O tom co je zlo se dohadovat neda, zlo je vzdy zlo. A tak mas predstavu co znamena to slovo pakt?
GNOM05 - [03.03.07 21:35] 
Jen se zajimam o to zda-li je paktování práce negativní, či může míti i nějakou svou pozitivitu... Prý jen :D:D:D Zajímá mne, zda-li to vždy musí končit zle... Však co je to zlo? Negativita? Pozitivita? O tom se dá dohadovat... Díky
DANA.A - [03.03.07 21:11] 
GNOM05 - [03.03.07 19:42]: " patkování " uff, už jsem se lekla, že mi něco uteklo a jsem tupec, že o tom nic nevím :o)))
ABELES - [03.03.07 19:58] 
GNOM05 - [03.03.07 19:42] 
Dotaz... Scháním cokoliv informativního o patkování, poradí někdo jestli něco k paktování v záznamech vůbec existuje?
AGOG - [03.03.07 12:08] 
ZDENDA - [03.03.07 02:43]: Aaa to nejde protoze ji nemuzu najit :)
ZDENDA (vulgo Rimmer) - [03.03.07 02:43] 
AGOG - [03.03.07 00:28]: Aaa - mozna te to uz napadlo - co se podivat do tiraze??!
AGOG - [03.03.07 00:28] 
MASTER - [02.03.07 13:49]: Proc me to zajima, meli jsme doma a mozna ji nekde mam peknou knihu prave LSARS. Snazim se odhadnout z jakyho roku mohla byt.
ZUZANA_AA - [02.03.07 23:57] 
MASTER - [02.03.07 13:49]: Geofyzikální sborník vyšel naposled 1976?? to jsou mi věci. Ke Komenskému nemají žádné podrobnosti - škoda.
CODY - [02.03.07 18:12] 
ILINOI - [01.03.07 10:15]: Jak pravil Dyonysos doporučuji improvizovat, myslím, že to bude naprosto v pořádku.
MASTER - [02.03.07 13:49] 
rumcajs, agog: Labyritnt sveta a raj srdce Academia 1978 jsem nikde nenašel.
http://www.academia.cz/dokumenty/1970-1979.xls
Není to přilepený k něčemu jinému ?
RUMCAJS - [02.03.07 10:32] 
MALKUTH (vulgo Lt.cmdr.Data) - [02.03.07 09:57] 
RUMCAJS - [02.03.07 08:45]: 2005 taky? vau. to jsem netušil. to mi uniklo.:-(
RUMCAJS - [02.03.07 08:45] 
AGOG: Pokud ti jde o vydání kompletního textu, tak jsem napočítal osm. (SPN:1955, Naše vojsko:1958, Melantrich:1958, Odeon:1970, Academia:1978, Odeon:1984, NLN:1998, Waldpress:2005)
ASTROLOGINFO - [01.03.07 22:13] 
Ahoj, mám velkou prosbu.Neměl byste někdo prosím k prodeji, nebo nemohl mi sehnat, Theurgii od Jana Kefera? Pokud ano, kontaktujte mě prosím na mailu astrolog.info@seznam.cz
Děkuji!
BAUDICA - [01.03.07 21:59] 
Dostal se mi do rukou: úplný systém okkultních nauk (1933) podle pův. přednášek Dra Cyrona Damona, , pro české vydání zpracoval vydavatel Kodym... je to komplentní, kde je všech šest oddílů, plus jeden oddíl navíc - úvod a poté hypnotherapie a další způsoby praxe..navíc tato kniha neni vydání 1936 ale 1933..bohužel jí zítra musím vrátit, měla jsem ji velmi krátkou dobu a moc bych jí chtěla sehnat..neporadíte někdo??
AGOG - [01.03.07 21:52] 
Labyritnt sveta a raj srdce od Komenskeho u nas vysel rekneme od roku 1950 kolikrat?
ILINOI - [01.03.07 10:15] 
Zdravím Vás! Na http://www.grimoar.cz/jk_10/08-09-38.php? jest pojednáno o čistícím kuřidlu složení težko dostupného. Prosím znáte někdo složení čistícího kuřidla dostupnějšího? (viz Logos ? )
RICHARD - [28.02.07 22:34] 
Locki: a o to šlo...:)
LOCKI (vulgo TheLayLama) - [28.02.07 22:02] 
RICHARD - [27.02.07 23:39]: Vidis, genialni odpoved a COM ji nechape...ses nepochopenej genius, kamo. :o))) Desne jsi me pobavil.
COM - [28.02.07 19:51] 
RICHARD: ...to ti nevyvracím, ale tuším, že jsi to nepochopil tak, jak to bylo myšleno (mnou)....anebo zas já nepochopil souvislost mezi tím, co jsi napsal a tím, čím jsem myslel ono "fuck...", ale moc jistý bych si opravdu nebyl...to jen tak, pro pořádek věci...;)
RICHARD - [27.02.07 23:39] 
Com: myslím, že "fuck" je problém všude na veřejnosti...
COM - [27.02.07 18:50] 
...tak to jsem zvědav, o čem je ten zbytek... mně osobně dala mimo jiné podnět k dalšímu přemýšlení "Where the fuck is problem..." ;)
BAUDICA - [27.02.07 18:46] 
MAGEN: ale já co jí mám půjčenou (v pátek jí musim vrátit:(:(:(:( tak tam je asi sedm oddílů a potom ještě dva takový dodatky o hypnotherapii a další způsoby praxe....mám asi půjčenou nějakou spešl, jsou tu všechny díly pohromadě v jedný bichly, navíc ne z toku 1936 ale z roku 1933
MAGEN - [27.02.07 15:15] 
BAUDICA - [26.02.07 21:53]: hej, o tej.
RICHARD - [27.02.07 00:03] 
Magen: Praktický smysl té knihy shledávám v tom, že se člověk rámcově dozví "who is who".
BAUDICA - [26.02.07 21:53] 
MAGEN: mluvíš o té knize: úplný systém okkultních nauk od Damona?
MAGEN - [26.02.07 21:49] 
COM - [25.02.07 19:15]: Kniha obsahuje 6 častí, je vydaná v troch zväzkoch - vždy po dva.
Je to prehľad prakticky všetkých možných okultných smerov. Ale nejaký praktický úžitok tej knihy mi unikol.
BAUDICA - [26.02.07 19:12] 
COM: to je taky pravda;)
COM - [26.02.07 19:05] 
BAUDICA: ...ale on je vlastně celý svět docelá malý...:)
BAUDICA - [26.02.07 17:22] 
COM: což třebas by to k něčemu bylo, jenomže radši bych jí chtěla sehnat:) půjčení by nebylo špatný, ale asi by bylo složitý se sejít;)
COM - [25.02.07 23:06] 
BAUDICA: ...tvé pochyby jsou oprávněné...;) leda půjčit, ale to by ti asi bylo k ničemu, což? ;)
BAUDICA - [25.02.07 20:58] 
BOMMIE: juknu se po ní. Díkys;) btw: nejsem chlapík, ale ženská, pro příště;) a jakej je rok vydání nevíš?
BAUDICA - [25.02.07 20:57] 
COM: pochybuju ale, že bys jí chtěl prodat:-P
BOMMIE - [25.02.07 19:53] 
Baudica
Už nevychází, ale jstě by jsi to našel někde v knihovně. Vydal to I.Železný
COM - [25.02.07 19:15] 
BAUDICA: ...čirou náhodou ji mám doma...ale jen III. a IV. knihu (=je rozdělená na dvě části - I. a II. je jedna kniha, III. a IV. druhá...). Ale i tak vcelku interesující čtivo...;))
BAUDICA - [25.02.07 18:28] 
Bommie - tak mi rovnou poraď kde ji možu sehnat;)
BOMMIE - [25.02.07 17:32] 
BAUDICA
Sežeń si staré vydání Světa magie. Jsou tam věci které by tě mohly zajímat
BAUDICA - [25.02.07 08:21] 
Magen: jj, od Prof. Dr. Cyron Damon..
AGOG - [25.02.07 01:12] 
ANGELUS AVIGNON - [25.02.07 00:43]: Elvis zije!
ANGELUS AVIGNON - [25.02.07 00:43] 
Jedna holka mi rekla ze NOSFERATU je mrtvy upir ... Podle mne je to hovadina a co vi nato? Myslim ze sme tu vsichni rozumny a vzdelany....
MAHOMAE - [24.02.07 22:59] 
Baudica: ja jsem mene skuseny a byl bych rad, kdybys mi pomohl....neco jako evokace a podobne...mas s tim skusenosti???
BOMMIE - [24.02.07 22:57] 
Baudica
Jestli děláš hodně do magie , můžeš svoji práci přiblížit???
BOMMIE - [24.02.07 22:54] 
Baudica
co třeba Bardon, nevbo začít od začátku..Základy magie
MAHOMAE - [24.02.07 22:54] 
BAUDICA - [24.02.07 19:51]: a na co by ti bola ta kniha???
MAGEN - [24.02.07 21:20] 
BAUDICA - [24.02.07 19:51]: od Prof. Dr. Cyron Damon?
BAUDICA - [24.02.07 19:51] 
Ahoj...mám takový dotaz, sháním knihu: úplný systém okkultních nauk (1933)...neporadíte mi?
ALIGE - [23.02.07 20:16] 
DIONYSOS - [23.02.07 18:34]: vseci sme neaky
ZDENDA (vulgo Rimmer) - [23.02.07 14:51] 
A123WR - [23.02.07 14:44]: No ja bych tedy striktne rozlisoval nacionalismus a atnisemitismus ;), ale nechme to byt. Co se tyce elektronicke podoby, tak zrovna treba Geheimnis der Runen je vicemene snadno dostupna jako pdf - myslel jsem spis jeho pozdejsi knihy, protoze ty jsou obvykle zdrojem tech narceni... Nicmene po shlednuti tech run uz po zbytku jeho dila patrat asi nebudu, neni to nic co by me uchvatilo - popravde jsem cekal mnohem, mnohem vic.
A123WR - [23.02.07 14:44] 
Ne, Lista jsem si normálně koupila, např. runy dostaneš na amazonu (The Secret of The Runes, editoval S. Flowers, Ph.D.). Nějaké věci jsem vyhrabala v brněnských a rajhradských archivech, hlavně o divadelních hrách apod., okopírovala a směnila za věci jiné - ale slyšela jsem o spiscích ala Grál, které jsou prý v el. podobě - ale není to má sklenka limonády a tak jsem se po tom nepídila.
Jinak nacionalismus je národovectví v jiném balení, proto narážím na české obrozence a jejich plamenné proslovy o tom, jak jsou Češi strašně super ("Národ sobě" je rasismus jak vyšitý.). Německé domy v ČR nemívaly až do nástupu NSDAP a Hitlera na programu hajlování, zúčastnění se snažili povznést národní kulturu podobně, jako české besední domy: pomocí koncertů, divadelních her, ochotnických spolků atd. Po roce 1921 to začalo být horší a jak blbě to dopadlo, na tom se shodneme.
ZDENDA (vulgo Rimmer) - [23.02.07 14:17] 
A123WR - [23.02.07 13:08]: Te interpretaci Lista jako antisemity dost nahrava i napr. Encyclopedia Britannica, cituji "In 1910 a poet and nationalist ideologist Guido von List had suggested the swastika as a symbol for all anti-Semitic organizations" Nevim zda se totez da vyhrabat i na Jiraska :) BTW ty mas nejake Listovo dilo (elektronicky)?
A123WR - [23.02.07 13:08] 
Původně jsem vůbec nechtěla reagovat, ale List byl asi stejně takový antisemita, jako Jirásek nebo každý jiný "obrozenec", "národovec", romantik a pod. Osobně neshledávám nic divného na tom, když národy myslí samy na sebe - o své nadřazenosti je přece přesvědčeno více z nich...
Dezinterpretaci nahrávají právě takoví blbečkové, jako je Odpor a spol.
ZDENDA (vulgo Rimmer) - [23.02.07 12:45] 
POOPOP - [23.02.07 11:17]: Dila Guido von Lista neobsahuji zadny antisemitismus? Tys od nej neco cetl?

BTW Odpor neni obeti dezinformacniho procesu. Odpor je skupina prerostlych kinder-skinu. Viz libovolnou fotografii z jejich demonstraci. Pokud si myslis, ze fotky by mohly byt zfalsovane, doporucuji si tam dojit osobne (a nechat se predtim pro sichr ostrihat).
SHAWIR - [23.02.07 12:34] 
SNOP: Vetsina "cizi reci" v Dune vychazi spis z arabstiny (necemu se da dokonce i rozumet:-))
KIE - [23.02.07 12:16] 
POOPOP - [23.02.07 11:17]:
obaja pani sa venovali hladaniu a dokazovaniu arijskeho povodu nemeckeho naroda a tym jeho nadradenosti, co je tema, ktoru naozaj nemusim. ale samozrejme, ze je to moj nazor, tazke som asi mal upresnit, ze IMHO, je to strata casu
POOPOP - [23.02.07 11:17] 
Kie: Ono je to trochu problematické. Díla Guido von Lista žádný antisemitismus neobsahují, zabývá se zcela něčím jiným. Antisemitou však nepochybně byl, o tom nemůže být pochyb (dokazují to některé jeho práce). Zajímavé je ovšem, jakým typem antisemity byl. Podle mého je chybné vytvářet si názor na něco, o čem nejsem informován či s tím nemám bezprostřední zkušenost a tu valná většina lidí s Listovým, popř. Liebenfelzovým dílem nemá. Ti, co tuto zkušenost mají, se na celou problematiku dívají jiným pohledem. Jen by mě zajímalo, proč dochází k dezinterpretaci Listových myšlenek dnešními autory? Je smutné, že s nejobjektivnějším shrnutím Listova díla a myšlenek jsem se setkal na stránkách národního odporu. Nebo je snad tato skupina lidí také obětí cíleného dezinformačního procesu jako díla filosofů 19. století? Nevím. Asi se pokusím získat bezprostřední zkušenost s představiteli této organizace a dovím se třeba něco, co mi pomůže vytvořit si na ni ucelenější pohled. Poznání vyžaduje zkoumání...:-)
Nemyslím si, že by bylo marněním času zabývat se myšlenkami lidí, kteří se podíleli na vytváření dějin, přesto, i když s nimi nemusím souhlasit. Předmět činnosti společnosti Thule, stejně jako její provázanost s filosofy tohoto období, není historicky známou skutečností a může být jen předmětem dohad, jak se věci opravdu měly. Snad je to tím, že se jednalo o společnost elitářského a tajného charakteru.
KIE - [22.02.07 22:07] 
POOPOP - [22.02.07 20:10]:
Guido von List a jeho kamarat Lanz von Liebenfels boli nemecky (rakusky) filozofi, pricom v ich dielach je velmi silny antisemitizmus. ich ideje stali pri zrode splocnosti Thule a celeho narodneho socilaizmu v Bavorskej republike a nalsedne v Nemecku ... skoda citat a marnit cas ich "myslienkami"
_COLIS - [22.02.07 21:01] 
prosimvas nevite nekdo, jaka je formule v sanskrtu pro akt venovani Sivovi? .
pokud existuje neco podobneho i pro venovani Bohu Otci, tak by me to taky zajimalo(mam na mysli, jestli je nejaky originalni jazyk, ve kterem se to pouziva).
Kdyztak posta, dik.
ABELES - [22.02.07 20:32] 
...odradil me server - a par pohledu do textu me v tom jen utvrdilo...
POOPOP - [22.02.07 20:10] 
zajímavý článek http://www.odpor.org/index.php?page=clanky&kat=&clanek=561 Co si o tom myslíte? Docela rád bych zjistil, jak to s tím Listem opravdu bylo...
ZDENDA (vulgo Rimmer) - [22.02.07 20:04] 
ZAIRE - [22.02.07 19:27]: Kwisatz Haderach proste JE mesias, alespon tedy ve svete Duny. Ale ne Mesias ve smyslu nasi apokalypsy. Spis neco jako nadclovek, coz ovsem tamni nabozenstvi (vyvojova odruda synkreze zenu, islamu a krestanstvi) povazuje za mesiastvi. Dost tezko se to vysvetluje, kdyz to clovek necetl :)
ZAIRE - [22.02.07 19:27] 
ZDENDA-díky za odpovědˇ. Jakou může mít toto jméno spojitost s Messiah? Díky
BETREZEN - [22.02.07 17:05] 
ZDENDA - [21.02.07 20:33]: DIKY......:)
ZDENDA (vulgo Rimmer) - [22.02.07 15:57] 
SNOP - [22.02.07 15:33]: Aha. No vidis to :O Copak to derech, to jsem v tom videl. Ale o slovu kwisatz jsem vazne pochyboval, ze by mohlo byt z hebrejstiny. On si Herbert pujcoval spis u Arabu (ostatne pri podrobnejsim pohledu je Pauluv pribeh tak trochu parafrazi Lawrence z Arabie :)).
SNOP - [22.02.07 15:33] 
ZDENDA (vulgo Rimmer) - [22.02.07 15:21] 
SNOP - [22.02.07 14:54]: ??
SNOP - [22.02.07 14:54] 
ZDENDA: Vidis, to jsem ani nevedel, ze to maj zas na svedomi zidaci :-)
AGOG - [21.02.07 23:06] 
Porad mam na mysli litanii proti strachu :) Ono na tom nakonec je docela hodne.
ZDENDA (vulgo Rimmer) - [21.02.07 20:33] 
ZAIRE - [21.02.07 19:07]: Necetl/necetla Dunu od Franka Herberta? Doporucuju, je to skvela kniha. Pokud by si ji nekdo chtel stahnout, tak zde je cesky a zde je anglicky.
ALIGE - [21.02.07 19:13] 
ZAIRE - [21.02.07 19:07] 
Dobrý den, můžete mi někdo prosím poradit, co znamená Kwizatz Haderach? Díky
ALIGE - [21.02.07 18:38] 
JANNIV - [21.02.07 16:49]: Staci si kuknut FAQ a tam:

How old do I have to be to use your service?

You must be eighteen years of age or older. If not I need a letter of consent from a parent or guardian.

Vpreklade to znamena, ze pokial nevlastnis, respektive nemas vek nato aby ti banka poskytla ebasovanu platobnu kartu tak neotravuj :DDD
AREX - [21.02.07 18:34] 
Dionysos: Netrénuješ na Božského pěvce Lumíra"? :-)
ALIGE - [21.02.07 18:24] 
DIONYSOS - [21.02.07 17:38]: na margo k tomu Jamesonovi> dnes mame akciu tak si dam jeden aj za teba lol

k ventilom:

Ano je to tak (posledna veta)... lenze na kazdy "tichy rast" posoby viacero faktorov
JANNIV (vulgo cmdr. Worf) - [21.02.07 16:49] 
Tak tohle je teda hlína :-D

http://www.psychic-halil.com/
JANNIV (vulgo cmdr. Worf) - [21.02.07 11:00] 
SALOME - [21.02.07 08:55]: Ani ne... Tahle goth valentinka má úplně jiný smysl než to, co jsem napsal. Těžko to vysvětlit někomu, kdo to nezažil. Je to prostě směs zauzlovanejch nervů a lásky v jednom kyblíku, namixovaná s rodinnými šou od Petra Novotnýho. Nevím jak to jinak popsat, aby to bylo výstižnější. :D
SALOME - [21.02.07 08:55] 
Janniv - myslel si nieco podobne? happy valentine po 10 rokoch :))
http://www.deviantart.com/deviation/15090593/?qo=110&q=by%3Asuzi9mm&qh=sort%3Atime+-in%3Ascraps
Položky 15067-15166 z 36946 nalezených.
Na stránku zobrazit:
Vyhledat: