Novinky
|
Knihovna
|
Vyhledávání
|
Bibliografie
|
Autoři
|
Odkazy
|
FAQ
|
Diskuse
|
Uživatelé
|
Fonty
|
Registrace
|
Ankety
Jméno:
Heslo:
Diskuse
קבלה
Připomínky
Inzerce
Dotazy
Diskuse
Pro zadávání příspěvků musíte být přihlášeni. Pokud nemáte založený účet,
REGISTRUJTE SE
.
Nebo zkuste, zda není Vaše záležitost řešena na stránce
často kladených dotazů
.
<<
<
Položky
14954-15053
z
36946
nalezených.
>>
>
Na stránku zobrazit:
5
10
20
50
100
Vyhledat:
- [12.06.26 07:03]
preview
NEFERTEM
-
[16.03.07 11:53]
 
•
Abeles: Sprymar na pokec? Dlouho jsem tu nebyl, je snad "potencionalni" vyrazeno z uzivatelnych slov na Grimoaru?
Upresneni: nevite, kdy by si na netu dal sehnat "The Hero With a Thousand Faces" nebo "The Hero's Journey" popripade "The Power of Myth"? Ani na dc++ se mi nedarilo, tak zkousim, zda-li nekdo vedouci/vlastnici neni tady
SNOP
-
[16.03.07 11:48]
 
•
sinteza: potencionalni zajmi.
ABELES
-
[16.03.07 11:42]
 
•
za potencionalni diky nedik
NEFERTEM
-
[16.03.07 11:28]
 
•
Ahoj, nemate nekdo v pdfku nejake veci od Josepha Campbella, Clauda Levi Strausse (pokud mozno v anglictine) ci neco od Jungu k archetypum? Potrebuji to sehnat k bakalarce a nejak se mi nedari. Potencionalni diky!
ZDENDA
(vulgo Rimmer)
-
[16.03.07 11:23]
 
•
SOLIPSIK -
[16.03.07 11:08]
: Jmenuje se to "Cizinci ve meste" (2001, 28 minut). Ja to nevidel, a ofic. info je velmi strohe "Praha jako mystické místo prolínání kulturních vlivů." Opravdu to patri do okruhu veci, ktere se probiraji na Grimoaru?
SOLIPSIK
-
[16.03.07 11:08]
 
•
Zdravím všechny se skutečnými zájmi. Chci se zeptat, jestli někdo zná film Josefa Císařovského zvaný "cizinci v Praze". Rád bych věděl něco víc o tomhle díle. Děkuji
DANA.A
-
[15.03.07 22:55]
 
•
LOCKI -
[15.03.07 12:28]
: tak mi to prosím napiš, protože já to nevím :o) co vím já je, že výživu dostává morula (poté jiný název) až cca 6-tý den = uhnízdění v děloze..
MOL
-
[15.03.07 20:21]
 
•
Malkuth : ps: nemyslím si , že světový mír a elektrická kytara jsou blbosti.:-)
MOL
-
[15.03.07 18:58]
 
•
No asi jsem to špatně napsal šlo mi o doplnění té diskuse o zbavení návyku jak se posílit když už něčemu podléháš.Třeba lenosti viz. to překonávání fiz. možností /třeba běh/ příjemných věcí třeba se přejídání.
Myslím že u dlouhodobého užívání trávy je problém hlavně v nezájmu a vyklidnění se až přespříliš. Zapomínání a spavost je to další.
Přijde mi, že se i lidé mění co se týče oblékání mění hudbu kterou poslouchají až nějak vypadají skoro stejně :)
DIONYSOS
-
[15.03.07 18:44]
 
•
SHAWIR:
jen k té fyzické závislosti:
pokud užíváš THC trvale (a dlouhodobě), můžeš pozorovat na těle mnoho změn. Typická je změna samotného postoje člověka, chceš-li: změna páteře a celého svalového tonu; dále změny metabolismu jsou zásadní - klasickým příkladem je střídání kolik a průjmů.
Pokud užíváš THC trvale a pravidelně, nemůžeš očekávat, že se tvůj metabolismus nepřizpůsobí. To by bylo proti přirozenosti. Pokud se tvůj metabolismus přizpůsobí pravidelnému užívání konopí, můžeme hovořit o vznikání fyzické závislosti, jelikož bez konopí jej vystavuješ "provozním problémům" na které bude reagovat "žádostí" po THC.
Čili problém může být komplikovanější než jen "bordel v hlavě"
ZDENDA
(vulgo Rimmer)
-
[15.03.07 18:42]
 
•
MOL -
[15.03.07 15:52]
: samozrejme, ale je na ne potreba pevna vule...
MALKUTH
(vulgo Lt.cmdr.Data)
-
[15.03.07 17:38]
 
•
MOL -
[15.03.07 16:56]
: oki, rozvedu to: netoužit po blbostech.
svým dotazem: MOL -
[15.03.07 15:52]
Mohl byste mi někdo doporučit nějaký postup na cvičení pevné vůle? Odříkání si příjemných věcí nebo fisická činnost za hranici možností
to bych věděl, ale z hlediska magického výcviku nějaká specialitka?
jsi předvedl, že toužíš po blbostech.
MOL
-
[15.03.07 16:56]
 
•
hm netoužit a jak s tím slučuješ chtění, odvahu, vědění a mlčenlivost? netoužit takže jen tak přijímat a sledovat dění kolem sebe aktivně spíše nezasahovat?
MALKUTH
(vulgo Lt.cmdr.Data)
-
[15.03.07 16:09]
 
•
MOL -
[15.03.07 15:52]
: netoužit.
MOL
-
[15.03.07 15:52]
 
•
Mohl byste mi někdo doporučit nějaký postup na cvičení pevné vůle? Odříkání si příjemných věcí nebo fisická činnost za hranici možností
to bych věděl, ale z hlediska magického výcviku nějaká specialitka?
SHAWIR
-
[15.03.07 14:21]
 
•
CHYBA404: Brat na travu antidepresiva nebo neuroleptika nebo jiny sracky je imho ztrata casu a mrhani prostredky. THC je latka, kterou se neni mozne predavkovat (mozna kdyby sis ho aplikoval v ciste podobe nitrozilne, ale to snad jeste nikdo nezkousel) a neni na ni mozne byt fyzicky zavisly. Je mozne si na ni vypestovat zavislost psychickou, ale to je ve vetsine pripadu prave ten "bordel v hlave" tzn. stav, kdy clovek neumi prevzit odpovednost za svoje konani - a takovy clovek by nemel ani kourit nebo chodit na pivo:)
DERWEN
-
[15.03.07 13:06]
 
•
ale já nemyslím tak, ale na pokec....:-)
AGOG
-
[15.03.07 13:01]
 
•
DERWEN -
[15.03.07 12:49]
: Ja jen pokud jsi zena, za Codyho mluvit nemuzu :)
CODY
-
[15.03.07 12:59]
 
•
Derwen: Za kolik?:-)
DERWEN
-
[15.03.07 12:49]
 
•
ahoj je tady někdo k mání?
LOCKI
(vulgo TheLayLama)
-
[15.03.07 12:28]
 
•
DANA.A -
[13.03.07 21:36]
: To se snad vi, nebo by na tom snad melo byt neco k nevedeni? :)
MARCELIUS -
[15.03.07 09:21]
: Snadno. Mnohem snaz, nez nikotinovy zavislosti. Kdyz prestanes na nejakej cas hulit, nebudes mit defacto zadny spojeny problemy...fyzicky ani psychicky. Prestat hulit travu je tak jednoduchej a tak malo vyzadujici akt vule, ze je to vlastne jen rozhodnuti. Proste si reknes, ze nehulis. Neexistuje snad jina droga, od ktery by se tak snadno odchazelo. Nedelej z komara velblouda a proste prestan hulit kdy se Ti zachce a zacni kdy se Ti zachce. "Konopna zavislost" je jen bordel v hlave.
MARCELIUS
-
[15.03.07 09:21]
 
•
jak se zbavit konopný závislosti?dekuji
SHAWIR
-
[14.03.07 08:58]
 
•
DANA.A - jo, to je uuuplne klidne mozny:))))
VRMK
-
[13.03.07 23:27]
 
•
CORVUSIUS -
[13.03.07 09:25]
: Nebude to něco spojeného s jihoamerickou rostlinou Sangre de Drago - dračí krev (Croton Lechleri)?
tohle je asi přesnější:
http://en.wikipedia.org/wiki/Dragon's_blood
DANA.A
-
[13.03.07 21:36]
 
•
SHAWIR -
[13.03.07 09:21]
: tak to je asi blbost, ne? Nespletls to s tím, že se neví, z čeho oplodněné vajíčko cca 5 až 7 dní žije, než opustí vejcovod ?
SHAWIR
-
[13.03.07 13:23]
 
•
KNUKS: ja jen co jsem slysel..
KNUKS
-
[13.03.07 10:58]
 
•
SHAWIR -
[13.03.07 09:21]
: jo, jo, jen si utahuj...
CORVUSIUS
-
[13.03.07 09:25]
 
•
nevíte někdo něco o "liniích dračí krve"??? ne o "dračích liniích"!! sháním,ale nikde nic...moc díky
SHAWIR
-
[13.03.07 09:21]
 
•
KNUKS: Ja slysel neco o peti az sedmi dnech - kolik deti se narodi za tyden?:-)))
KNUKS
-
[13.03.07 01:36]
 
•
ZDENDA -
[13.03.07 00:04]
: Statistika zrovna není můj obor, mel jsem jenom takový nápad který jsem už zase zapomněl. Ani už nevím proč jsem se ptal na počet dětí narozených během dvou dnu. Přesto ti děkuji a snad to domyslí někdo komu to pálí více než mně:-) Rozhodně mne ale napadá že není zrovna tak jednoduché určit početí, ale to ví každý... Jak je to ale u umělého oplodnění? Tam by to mělo být jisté...
ZDENDA
(vulgo Rimmer)
-
[13.03.07 00:04]
 
•
KNUKS -
[12.03.07 23:35]
: Anebo rovnou od zdroje, coz me napadlo az za chvili :)
http://www.ustinadlabem.czso.cz/xa/redakce.nsf/i/zakladni_charakteristiky_vyvoje_obyvatelstva_v_hl_m_praze_v_1_pololeti_roku_2006
ZDENDA
(vulgo Rimmer)
-
[13.03.07 00:00]
 
•
KNUKS -
[12.03.07 23:35]
: Zprumerovano pro celou republiku a prvni tri ctvrtleti minuleho roku, se v Praze rodilo prumerne 67 deti za dva dny. Zdroj
CSU
.
KNUKS
-
[12.03.07 23:35]
 
•
DANA.A -
[11.03.07 21:30]
: při vniknutí do vagíny přežívá spermie asi dva dny a bičíkem se posouvá směrem k vajíčku, které může následně oplodnit. Wikipedia Kolik dětí se za dva dny treba v Praze narodi?
DARK_MAYA
-
[12.03.07 19:42]
 
•
cafky....neviete mi neikto poradit dobru stranku na obrazky ohladom magie???
SOFINER
-
[11.03.07 22:56]
 
•
all-ahoj ludia,nevedel by mi niekto poradit z tunajsej knihovni poradit nieco na ocarovanie predmetu,aby mal dobre vlastnosti?
DANA.A
-
[11.03.07 21:30]
 
•
DRITZ -
[09.03.07 15:06]
: ono taky může být dost dobře možné, že horoskop početí a horoskop narozeí jsou pouze tranzity na úplně jiný (prvotní?) horoskop :o)
napadá mne to na základě zjištění, že některé tranzity na něčí nativitu fungují i po smrti nositele..,
JANNIV -
[09.03.07 23:00]
: početím se rozumí spojení spermie s vajíčkem a to se muže uskutečnit i až několik hodin po styku :o)
čas a den se zjišťuje blbě, u porodů v termínu pomocí Hermovy váhy
RASWAN
-
[10.03.07 21:17]
 
•
Zdenda:Takhle bych to viděl taky,"podobnost" - je to obdobně jako s taroty či věštěním z lógru.Tenhle soubor vypozorovaných informací tvoří klíč k určité oblasti akaši která obsahuje informace o subjektu...
D
-
[10.03.07 15:25]
 
•
Pouze pokud ti to povoli kral bramborovych lidi...
KELLINGEROVá
-
[10.03.07 13:55]
 
•
mohla bych si objednat knihu Klíčky Šalamounovy?
JANNIV
(vulgo cmdr. Worf)
-
[09.03.07 23:00]
 
•
ARBORIUS -
[09.03.07 14:19]
: hm a jak čas početí počítá? z průniku penisu do pochvy nebo z ejakulace, či ze spojení semene s vajíčkem??? a jak čas zjišťuje???
AGOG
-
[09.03.07 18:09]
 
•
ANARDIL -
[09.03.07 15:50]
: Kdyz to napsat nechces tak proc to pises? :)
Jo no, priklady tahnou. Jde o to, ze priklady se pouzivaji obzvlaste kvuli podporeni vlastniho nazoru a se zlodobrem nemaji nic spolecnyho.
ANARDIL
-
[09.03.07 15:50]
 
•
AGOG -
[09.03.07 06:40]
: Jiste mistre... V ty diskusi slo jen o to, ze muj nazor je ze vsechny lidi podle stejnejch pravidel soudit nelze a MALKUTHUV je jinej.+ sme se tam snazili hodit par prikladu. Tecka. Taky bych ti moh odpovedet ve tvem stylu" at se raci misto poukazovani na moje domele chyby staras o sebe" ale to napsat nechci.) Neboj uz budu drzet hubu. nebo spis prsty nad klavesnici...
DRITZ
-
[09.03.07 15:06]
 
•
Zdenda
Ja to pochopil tak,ze mezi jakoukoliv prave vzniklou veci na jakekoliv urovni a stavem planet na nebi v ten okamzik je vztah,presneji receno stav planet na nebi se odrazi ve veci vznikle.A z toho jsem dosel k zaveru,ze pri porodu ditete vznikne(inkarnuje se) to,co nam nativni horoskop dokaze popsat-sklony,vlohy,zpusob uvazovani atd...coz jsou kvality duse a ducha.Zajimave ale je to(jak jsem se tady dozvedel),ze se delaji i horoskopy pro cas poceti,ale co nam ty popisuji?Vite nekdo?Nebo popisuji to same co horoskop nativni?To by bylo divne,ne?
AGOG
-
[09.03.07 14:46]
 
•
ZDENDA -
[09.03.07 13:08]
: A s genetickymi predpoklady nepocita vubec?
ARBORIUS
-
[09.03.07 14:19]
 
•
Jen tak pro zajimavost Čínská Astrologie pracuje právě s časem a datem početí a čas a datum narození jsou pro ni jen podružné ;-). Prostě jiné liga....jiný pohled
ZDENDA
(vulgo Rimmer)
-
[09.03.07 13:08]
 
•
DRITZ -
[09.03.07 13:03]
: To uz take nekoho napadlo. Rika se tomu horarni horoskop. Sestavi se tema k okamziku, kdy te napadla nejaka idea, a pak se ze zkoumani toho horoskopu usuzuje na jeji pripadny uspech apod. Co se tyce presneho casu poceti, tak v pripade ze neni znam, pouzivaji se specialni metody k jeho vypoctu z horoskopu narozeni.
BTW mnoho astrologu imho vubec s nejakou koncepci sestupu duse a ducha do tela v nejaky konkretni cas neoperuje. Proste a jednoduse tvrdi, ze mezi stavem nebe a rodicim se ditetem je nejaka podobnost, umoznujici delat urcite zavery o zrozencovych vlohach a sklonech.
DRITZ
-
[09.03.07 13:03]
 
•
Tak me napada,proc rovnou nerozebirat horoskop casu,kdy rodice napadlo poridt si dite(pokud byc ovsem ten udaj byl k dispozici):-)
DRITZ
-
[09.03.07 12:58]
 
•
Karel,Abeles:
I kdybych vedel presny datum a cas poceti,tak preci stav planet v te dobe je uplne jiny,nez v case narozeni a vypovidal by o jedinci uplne neco jineho.Mel bych dva ruzne horoskopy a lamal bych si hlavu,z ktereho tedy vychazet.Ci snad by horoskop v case poceti vypovidal vice o dusevnich a duchovnich kvalitach jedince a horoskop zrozeni o jeho fyzickych kvalitach a vztahu s okolnim svetem?
CODY
-
[09.03.07 12:32]
 
•
Shawir: Moc díky, to jsme potřeboval vědět. Díky moc, tak nějak to bylo.
SHAWIR
-
[09.03.07 11:11]
 
•
CODY -
[09.03.07 08:30]
Protoze pri transkripci hebrejskych konzonantu do cestiny obvykle zmizi rozdil mezi Vet a Vav (pokud neprepisujes vav jako Waw), bylo nutne (vzhledem k nemoznosti nebo omezene dostupnosti tisku hebrejstiny v knihach, zvlaste pred nastupem computerizace) nejak mezi temito konzonanty rozlisit, aby se prumerny ctenar neznaly hebrejstiny v pismenkach neztratil. Proto se jako v zacalo prepisovat vav, zatimco vet jako b (talmud babli). Aby se odlisilo bet od vet, zacalo byt bet uprostred slova prepisovano zdvojene - kabbala, zerubbabel atd. Podobne se prepisovaly vsechny souhlasky se slabym dages z בגד כפת kde nebyl rozdil ve vyslovnosti (tzn. g, d, t) - v pripade k, p a b se prepisovala pouze jejich razena vyslovnost.
V soucasne dobe nema pouzivani vcelku nesmyslneho prepisu "bb" smysl. Jednak se to tak ani nevyslovuje, jednak se to neda vyslovit, jednak je to spatne. Osobne preferuju prepis podle Noska (in: Pirkej Avot, Judaismus od A do Z), nebo graficky (in: Weingreen; ev. Novy biblicky slovnik)
MALKUTH
(vulgo Lt.cmdr.Data)
-
[09.03.07 10:12]
 
•
CODY -
[09.03.07 08:30]
: je jen trapná anglická transkripce. jiný smysl to nemá.
používalo se to, pokud vím, taky za první republiky, ale za to bych ruku do ohně nedal. a například moje žena používá zásadně jen anglickou transkripci hebrejštiny, protože se jí to víc líbí.
HAD
-
[09.03.07 09:57]
 
•
MARLITAN -
[09.03.07 09:37]
: Obecné pravidlo říká, že pokud chceme počítat pro něco horoskop, tak máme vzít jako výchozí čas okamžik, kdy se daná věc projevila do světa. To jen tak na okraj.
MARLITAN
-
[09.03.07 09:37]
 
•
ohledně horoskopů, já se o ně tedy zajímám pramálo, ale i z toho mála jsem nabyl dojmu, že začátek se dělá jen pro určitou etapu nebo zlomový bod. Manželé si to počítají od své svatby, čr to dělá od roku 1918 a zrovna takovým zlomem je příchod na svět ( na vzduch :-) ). Kdyby se to mělo počítat před narozením, tak zase můžeme polemizovat, jestli od početí, nebo od prvního vstupu ducha do těch pár buněk nebo kdoví čeho.
CODY
-
[09.03.07 08:30]
 
•
Ahoj, měl bych na Vás dotaz před pár lety jsem nějak přijal myšlenku, že slovo kabbala se píše se dvěma B, myslím, že mi tu myšlenku vnutil Core a taky jsem zjistil, že nakladatelství Horus (aspoň myslím) tohle slovo píše taky s dvěma B. Myslím, že to je sice správně (s dvěma B), ale uznávaný je i přepis s jedním B. Můžete mi rposím někdo vysvětlit proč se tam používají 2 B. Je to jen díky anglickému přepisu nebo nebo to má i jiný smysl?
Moc díky za všechny odpovědi...
AGOG
-
[09.03.07 06:40]
 
•
ANARDIL -
[05.03.07 15:17]
: Tim myslim to, ze misto zbytecneho relativizovani a poukazovani na domele rozpory v konani druhych mas se starat o to co delas sam a nevymyslet kraviny.
RASWAN
-
[09.03.07 00:27]
 
•
Richard:Já jsi ty v daném okamžiku,čili je to vázané i fyziologicky,tedy tělem :-)...
AREX
-
[08.03.07 22:27]
 
•
karel: okamžik fyzického početí se liší od počítané veličiny. Upozorňuje na to už V. Roučka, který je dostupný i na netu, a od roku 1937 je dostupný jako kniha...
KAREL
(vulgo Mr. Spock)
-
[08.03.07 20:47]
 
•
Dritz: Horoskopy pro prenatální jedince se dělají tak, že se radix posune o cca. devět měsíců dozadu. Jejich rozšíření však brání dvě zásadní nevýhody:
1. Zájem o ně je mizivý.
2. Zákazník většinou není schopen uvést přesný okamžik svého početí.
DRITZ
-
[08.03.07 13:01]
 
•
Abeles:
1)aplikovatelnost astrologie pouze na oblast psyche?
V mem pohledu je astrologie nejlepsi pro zkoumani vnitrniho sveta.Urcite se da aplikovat i na svet vnejsi ve vztahu k jedinci,ale touto oblasti se nezabyvam.
2)Jsou tyto oblasti primym prumetem psyche?
Muj nazor je ze jo.Uplatnuju postoj,ze telo+vnejsi svet je odrazem vnitrnich psychickych pochodu kazdeho jedince.Proto nazor 1)
3)nativni horoskop a vteleni duse v obdobi prenatalnim ci treba v 10 letech zivota
No jo,ale to bys preci musel udelat horoskop pro dany cas,ne?Abys rozumel jak to myslim-vychazim z predpokladu,ze v case vzniku (inkarnace) se stav planet v horoskopu presne odrazi ve vnitrnich kvalitach veci vznikle(inkarnovane).
SNOP
-
[08.03.07 10:42]
 
•
BETREZEN -
[08.03.07 08:35]
: :-)))) magikuv vyrok mi prosvetlil cely den :-)
MALKUTH
(vulgo Lt.cmdr.Data)
-
[08.03.07 09:52]
 
•
KAREL -
[07.03.07 20:23]
: ani mi nemluv. taky jsem se lekl, co se to tu objevilo:-)
BETREZEN
-
[08.03.07 08:35]
 
•
RICHARD -
[07.03.07 22:54]
:Souhlasím s tebou. ale metod je hodně a jak mi řekl jeden magik ''hledat v tom pravidla jako v matematice je blbec'' ,mít svou hlavu a verit sobě a né nějaký návodům.
NONAME789
-
[08.03.07 00:32]
 
•
RICHARD -
[07.03.07 22:54]
: myslel jsem "ja" z hlediska psychologie (kdyz jsi mluvil o tech vzpominkach na porod...) ne v ramci reinkarnace...
RICHARD
-
[07.03.07 22:54]
 
•
Noname: Aha, tak to máme odlišný pohled na věc. Podle mne se "JÁ" neváže na fyzické tělo, ale v něm se projevuje v místě a v čase. "JÁ" nejsem jen tady a teď, ale byl jsem někdy dříve a budu také někdy příště... Fyzické bytí v čase a prostoru mi pomáhá nabírat potřebné zkušenosti a vědomosti vázané na čas a prostor. Někdy bohužel a někdy bohudík mi však brání v jasném a vědomém propojení (vědomém, co se týká mého bytí tady a teď) různých inkarnací. Pokud potřebuji z nějakého důvodu znát kdy a kde se mé "JÁ" vyskytovalo někdy dříve v čase a prostoru, musím použít nějaké metody. V tomto bodě nesouhlasím s psychologií, podle mne materialistickou, která tvrdí, že se člověk narodí jako čisý list. Naopak má vzpomínky a zkušenosti, které výchova zasouvá kamsi do hloubky a je pak těžké je zase vylovit.
Silvovka samozřejmě v lecčems úsměv opravdu vzbuzuje, ale některým lidem hodně pomáhá. Je to prostě jedna z mnoha metod. Neodsuzoval bych jí úplně. Moje povolání mne přesvědčilo, že každý člověk má opravdu svou cestu a někdy dosahují pokroku a cíle svého bytí prostředky neuvěřitelnými. Nějak jsem se rozepsal, sorry :)
ALIGE
-
[07.03.07 22:09]
 
•
AFAR -
[07.03.07 21:13]
: "Znicit tento svet?" no jedine ak tento svet pokladdas cisto zlozeny len z elektronov a protonov, neutronov.....
AFAR
-
[07.03.07 21:13]
 
•
Proč se ptám na to, na co není odpověď? Hm...
ALIGE
-
[07.03.07 20:50]
 
•
KAREL -
[07.03.07 20:23]
: nieco proti slovenskej reci? :D
KAREL
(vulgo Mr. Spock)
-
[07.03.07 20:23]
 
•
Malkuth: Fuj, už jsem se lek, že ses dočista pomátnul a ještě k tomu začal mluvit slovensky! :-D
Příště si vyřiď ochrannou známku na svůj nick.
ABELES
-
[07.03.07 16:17]
 
•
DRITZ: Predpokladas tedy aplikovatelnost astrologie pouze na oblast psyche? Psyche, ktera navic nema vlastni kvalitu a ma trvani shodne s trvanim telesnym. Z radixu se obcas soudi na zakladni telesnou vyzaz, na fyzicke zdravi, na delku zivota atp. Jsou tyto oblasti primym prumetem psyche? Stale mi neni jasne, co je tim klicovym duvodem pro predpoklad, ze by nativni horoskop nevypovidal stejne dobre za predpokladu vteleni duse v obdobi prenatalnim ci treba v 10 letech zivota. Jen pro jistotu, je tahle duse, o ktere oba mluvime, tou samou o jake je rec v psychologii apod.?
JANULA
-
[07.03.07 16:06]
 
•
pardon, samozrejme narodenia:-)
DRITZ
-
[07.03.07 15:25]
 
•
Janula:V okamziku poceti?
DRITZ
-
[07.03.07 15:18]
 
•
Abeles:Pouzil jsem nestastne slova "duch,duse a vstup".Opravuju se teda,chtel jsem rict,ze duch vstupuje(inkarnuje)do tela pri zrozeni jedince a duse pri tom vznikne jako meziclanek mezi duchem a telem.Duse ma pote kvality na zaklade postaveni planet v dany cas.Proto ten nazor viz nize.Tento nazor ovsem neminim jako fakt,pouze je to jedna z teorii,jak probehne narozeni cloveka.
MALCHUT
-
[07.03.07 14:48]
 
•
Chcel by som usporiadať male referendum pre vás všetkých.Prosím povedzte alebo aspon mi naznačte čo vás doviedlo k mágií ako takej.Boli to pozitívne alebo skôr negatívne okolnosti.Budú to zaujímavé zistenia nielen pre mna ale aj pre vás.Mna k magií doviedli negatívne, čierne, okolnosti.
JANULA
-
[07.03.07 14:13]
 
•
DRITZ: no, v okamihu pocatia horoskop moze tvrdit aky budes, do akych vlastnosti je tak povediac duch obleceny a v ktorych oblastiach sa bude vyraznejsie prejavovat (ci uz v dobrom alebo v zlom) nie ze si v tej jednej bunke "naskladany"....podla mna clovek potrebuje urcite fyzicke podmienky preto, aby jeho duch sa s telom spojil....ono sa hovori, ze clovek sa inkarnuje do plodu tak povediac, ked matka zacina citit pohyby plodu, do tych cias sa zdraziava skor v blizkosti a je urcitym sposobom s nou spojeny.....ono je problem s eutanaziou hlavne podla mna v tom, ze keby nebolo tych ludskych pristrojov, ti ludia by najcastejsie neexistovali a uz nikdy existovat nebudu samostatne, ale ci je humanne ho odpojit, ked mozno je sanca 1:1000000000000000, ze sa preberie, tazko povedat. Hlavne ked je potom tak poskodeny, ze bez pomoci inych ludi (ktori si ho casto vymodlia) nedokaze existovat....otazka co bude, ked ich nebude.
ABELES
-
[07.03.07 13:04]
 
•
DRITZ: Proc?
DRITZ
-
[07.03.07 12:59]
 
•
No,jen jsem chtel rict,ze kdyby duch a duse nevstupovaly pri narozeni jedince do jeho tela,potom by veskera astrologie,zalozena na datumu a casu narozeni jedince a nasledne zjistovani jeho vnitrnich dispozic,byla k nicemu.
DRITZ
-
[07.03.07 08:33]
 
•
a co jako pomucka pri introspekci?
ABELES
-
[07.03.07 08:21]
 
•
k tomu, aby ti napovedela, jak to budes mit tady na svete, treba... podobne je solarni horoskop pro jeden rok, lunarni pro mesic atp.
DRITZ
-
[07.03.07 08:18]
 
•
Pokud by duse nevstupovala do tela pri narozeni,k cemu by byla Astrologie a jeji nativni horoskopy?
NONAME789
-
[07.03.07 01:20]
 
•
RICHARD -
[07.03.07 00:07]
: problem techto "vzpominek" je v tom ze vzpominas na neco co jsi zazil kdyz jsi neexistoval ;-) tim nemyslim fyzicky, ale psychologicky - proste neexistenci "ja" - tj. odliseni od okoli ci jeho vnimani. jinak Silvova metoda spis :)
myslim ze buddhiste (bdc) to berou tak ze duse se spoji s plodem v okamziku poceti...
RICHARD
-
[07.03.07 00:07]
 
•
Oriens: Myslím, že je to spíše hypotéza než teorie. To jen na okraj. Nesedí v tom, podle mne, fakt, že běžnými metodami lze dosáhnout vzpomínek nejen na porod (to si některé děti pamatují i v době několik let po narození), ale i vzpomínek před narozením. Běžnými metodami myslím meditaci, regresi v hypnoze, některé jiné psychologické regresní metody, a dokonce i Sylvova metoda to umožní. Je ovšem těžké odpovědět na otázku, kdy se plod spojí s duší. Vedou se o tom velké spory dokonce i mezi katolickými moralisty. Bioetika mně nikdy moc nebavila, ale podle mého názoru je zlomovým okamžikem moment, v němž plod přechází z výživy ze žlutého tělíska na výživu "vnější" - z těla matky. Je to, myslím, kritická doba, ve které se ověří, že dělení buněk je správně rozběhnuté a je možný další vývoj. Hodně žen v této době prochází změnou a začnou dítě "vnímat", komunikovat s ním. Jsou to jen mé postřehy, lékaři a matky - opravte mne. :)
ORIENS
-
[06.03.07 20:56]
 
•
PUMUCKL: Existuje teorie, že duch vstupuje do lidské bytosti až při narození a po smrti opět tělesnou schránku opouští, aby se toto po čase znovu opakovalo v další inkarnaci na tomto světě. Z tohoto pohledu není zavrženíhodné ani umělé přerušení těhotenství neboť u bezduchého plodu se nejedná o plnohodnotnou lidskou bytost.
PUMUCKL
-
[06.03.07 18:06]
 
•
MALKUTH- No chtěl jsem vědět kdy podle Vás začíná život člověka in utero a jak se třeba díváš na euthanasii, jak na odpojení člověka od přístrojů po mozkové smrti a tak. Jak vůbec "okultisté" vykládají změny ve vědomí člověka růpzné psych. poruchy. Třeba stihomamy z drog atd. Dík za reakci
MALKUTH
(vulgo Lt.cmdr.Data)
-
[06.03.07 17:51]
 
•
ODIR -
[06.03.07 17:40]
: stojí asi 150kč v každém horším knihkupectví.
ODIR
-
[06.03.07 17:40]
 
•
Mohl by mi prosim nekdo poradit kde se da sehnat kniha Frabato v elektronicke podobe v cestine ? moje anglicke znalosti mi moc nedovolujou cis ang verzi .
MALKUTH
(vulgo Lt.cmdr.Data)
-
[06.03.07 16:33]
 
•
JANULA -
[06.03.07 15:46]
: to není tak jisté. osobně zastávám názor, že člověk je člověkem právě díky své svobodné vůli, tedy schopnosti se rozhodovat mezi dobrým a zlým a to na základě rozumové analýzy. tedy díky schopnosti dosáhnout toho, pro co se rozhodne....hm, chtělo by to ale asi více rozepsat.
JANULA
-
[06.03.07 15:46]
 
•
MALKUTH: snad moralna kostra nie??
PUMUCKL
-
[06.03.07 14:28]
 
•
SNOP- Snad se tím pak chlapec ve škole nebránil.:-)
SNOP
-
[06.03.07 13:18]
 
•
PUMUCKL: Pripomina mi to toto:
http://www.explosm.net/db/files/Comics/rewrites/4_abortion.png
GNOM05
-
[06.03.07 12:44]
 
•
mozna ten intelekt :D:D:D zvrácený a opovrženíhodný či dobrosrdečný a pochvylyhodný... nebo cítění? :D ale ne, citově jsou na tom lépe kdejaká zvířata než lidé.
PUMUCKL
-
[06.03.07 12:26]
 
•
mimo lůno snad šaty, ne :-)
MALKUTH
(vulgo Lt.cmdr.Data)
-
[06.03.07 12:09]
 
•
PUMUCKL -
[06.03.07 11:36]
: nezodpověditelné. my totiž ani nevíme, co dělá člověka člověkem mimo lůno matky...
PUMUCKL
-
[06.03.07 11:36]
 
•
V dnešní mladé frontě je článek o předčasně narozených dětech, které už dnešní technika dokáže držet při životě. Tedy je k zamyšlení kdy se v lůně matky stává z plodu člověk. Zajímal by mne Váš názor.
MALKUTH
(vulgo Lt.cmdr.Data)
-
[06.03.07 10:58]
 
•
Co byla alchymie? Střední evropa v 16. a 17. sol.
http://chemicke-listy.vscht.cz/docs/full/1998_11_894-911.pdf
GNOM05
-
[06.03.07 08:41]
 
•
Pravdou je, že je výsostně "výhodnější" uzavírat pakt s Bohem srdcem a ne kapkou krve s jakoukoliv z podřízených bytostí...
!
?
ZUZANA_AA
-
[05.03.07 19:51]
 
•
MALKUTH -
[05.03.07 10:00]
: Dík.
ANARDIL
-
[05.03.07 17:58]
 
•
MALKUTH -
[05.03.07 17:37]
: Vsad to ze spoustu lidi o sve nemoci nevi a stezi si uvedomi vlastni existenci...
Asi to ukoncime protoze ja zastavam nazor ze ciny vsech lidi nemuzes posuzovat stejnym metrem a ty zas jinej. A pokud jeden z nas neuzna ze ma pravdu ten druhej tak si tady budem asi zbytecne dlouho psat )
MALKUTH
(vulgo Lt.cmdr.Data)
-
[05.03.07 17:43]
 
•
SNOP -
[05.03.07 17:40]
: aj, děkuji za upozornění na hrubku. moje chyba...
ve chvíli, kdy proti tobě stojí tvor, zastávající názor, jaký zastává dionysos, těžko se toho jednotného pohledu dobrat. je v extrému a odmítá z něj vystoupit. podle něj není nic jako dobro a zlo a jednotlivé jeho výroky si šíleně odporují. tedy jednoduše řečeno: neumím ti odpovědět:-)
SNOP
-
[05.03.07 17:40]
 
•
ZDENDA -
[05.03.07 17:28]
: Aha... no uvidime, co rekne Dionysos....
MALKUTH -
[05.03.07 17:37]
: sol_i_psismus. A je jasne, co je to dobro, v te vasi diskusi?
MALKUTH
(vulgo Lt.cmdr.Data)
-
[05.03.07 17:37]
 
•
SNOP -
[05.03.07 17:20]
: imho právě solypsistický pohled míchaný s relativismem. ale fakt těžko říct. spíš to na mě působí tak, že: mám selskej rozum a došel jsme k poznání a všichni ostatní jste hloupí.
ANARDIL -
[05.03.07 17:30]
: když je člověk nemocnej, ví to. nemoc se sice může projevovat později, ale je zde vždycky někdo, kdo s tebou zacloumá a řekne: děláš píčoviny.
že nevnímá svět jako já, je zcela jedno. žije pod stejnými zákony jako já a jako já by měl být souzen.
barvoslepej ví, že je barvoslepej a orientuje se trochu jinak. podstatný je, že přejde přechod na správný signál. je jedno, zda je pro něj modrej.
<<
<
Položky
14954-15053
z
36946
nalezených.
>>
>
Na stránku zobrazit:
5
10
20
50
100
Vyhledat: